Slovensky     English     Deutsch  
        Úvod  
        Novinky  
        Služby  
        Firmy  
        Kontakt  
        Networking  
        Povinne zverejňované informácie  
LogoProjekt je spolufinancovaný Európskou úniou

Úspešný projekt Inkubátora Malacky

MalackyIMEÚRIZ-logoGF-logo

Inkubátor Malacky pripravil v spolupráci s mestom Malacky a dvoma ďalšími zahraničnými partnermi - Mesto Gänsernorf a Regional Innovationszentrum (RIZ) Gänserndorf  (podnikateľský inkubátor) zaujímavý projekt slúžiaci ako verejnosti Záhoria a regiónu Weinviertel, tak i podnikateľom spomínaných regiónov.

Názov projektu "Od informácie k hospodárskemu rozvoju" už našepkáva, že cieľom projektu bude prostredníctvom vylepšenia toku informácií a využitím moderných informačných zdrojov zlepšiť informovanosť ako slovensky tak i nemecky hovoriacich obyvateľov a samozrejme podporiť hospodársky rozvoj regiónu.

V prvej etape budú vytvorené jazykové mutácie (nem., ang.) internetových stránok podnikateľského inkubátora i mesta Malacky a následne ich propagácia a vytvorenie prepojení s rakúskymi partnermi. Jazykové mutácie by mali slúžiť na zvýšenie povedomia o susedných regiónoch.

Druhou etapou bude umiestnenie internetového terminálu do priestorov Inkubátora Malacky, kde ho budú môcť bezplatne využívať všetci záujemcovia. Internetový "kiosk" vám pomôže pri hľadaní práce, získaní aktuálnych informácií z mesta, regiónov, či inkubátora, umožní vám poslať e-mail či len tak využiť voľný čas.

Zaujímavou súčasťou projektu je i zorganizovanie informačných workshopov v rakúskom prihraničnom regióne Weinviertel, ktorých cieľom je informovať rakúskych podnikateľov o podnikateľskom prostredí na Slovensku a samozrejme infomovať i slovenských podnikateľov o možnostiach podnikania v Rakúsku a to prostredníctvom informačného stretnutia v Malackách.

Bližšie informácie: Ing.Richard Nimsch, nimsch@inmalacky.sk

EU-vlajkaTento na aktivity bohatý projekt bude realizovaný s finančnou poporou Európskej únie v rámci programu PHARE CBC SK-AT (program cezhraničnej spolupráce).

   (RiN)

2004-2011 © Inkubátor Malacky n.o.